Geoblog.pl    brudasynawczasy    Podróże    brudasy w ameryce    prawie sukces

prawie sukces

Ekwador
Ekwador, Riobamba
Przejechano 19744 km

udalo sie ruszyc szanowne tylki z Baños (nalezy traktowac jako wydarzenie tygodnia, bo nie bylo latwo opuscic ten leniwy zakatek). mimo deszczu, braku ochoty i indianskich strajkow dotarlismy do Riobamby, gdzie mialo nastapic kolejne wydarzenie tygodnia - na dachu pociagiem przez Diabli Nos.

no i klops
- przez malo rozgarnietych japonczykow co stracili glowy jadac na dachu (zapomnieli o tunelu) siedziec mozna tylko w srodku wagonu - czyli cala frajda wyparowala
- poza tym, indianie strajkuja na torach(?!) a maszynista ma obiekcje i nie chce ich rozjechac
- a w dodatku wszystkie bilety wykupione albo zarezerwowane (nawet na ten pociag jutro, co nie bedzie jezdzil po lokalnych protestantach) wiec ogolna zwiecha

wpakowalismy sie do najbardziej paskudnego hotelu w Riobambie - swiadomie - wybita szyba w pokoju, tynk sie sypie, wielka dziura w scianie zaslonieta dykta, klodka i lancuch na drzwiach od pokoju, glowna ulica za oknem (troche wybitym), prysznic w lazience zatkany jakims kolkiem, syf i smrod

trzeba nam po baños jakiegos powrotu do rzeczywistosci

jutro o swicie atakujemy autobus do quito i mam nadzieje, ze kierowca nie bedzie zwracal zbytniej uwagi na blokady drog

Małgorzata Lipińska
Małgorzata Lipińska - 2009-09-29 20:39
Tak sobie czytam i czytam- i robię się coraz bardziej dumna, że mój uczeń (jeden z najbardziej lubianych) realizuje moje marzenia.
Sama od kilku lat uczę się hiszpańskiego i mam nadzieję, że kiedyś w końcu trafię w tamte rejony...

kala
kala - 2009-09-30 13:09
blablabla tesknie za Wami:)))

pichlak
pichlak - 2009-10-01 22:32
oj wikliki, to ja pierwszy raz od peru próbuję namierzyć, co u was, a u was nudy... :) ale to pewnie moja wina, winienem być bardziej wiernym czytelnikiem. dacie rade. trzymamy za was kciuki całą rodziną (prawie, bo franek dopiero się przyucza)

Alina Malek
Alina Malek - 2009-10-02 14:35
Witajcie,jakis czas temu pozostawilam komentarz z pytaniem czy udzilibyscie mi kilku wskazowek odnosnie organizacji podrozy ( dziekuje za odpowiedz i chec pomocy). Bylabym bardzo wdzieczna za kontakt na alina81@go2.pl - jesli oczywiscie znajdziecie chwilke.Trzymam kciuki za Was na dalszych szlakach wyprawy i mam nadzieje do uslyszenia.Pozdrawiam,Alina

brudasynawczasy
brudasynawczasy - 2009-10-04 02:55
Moze i lubiany uczen z Marcina, ale pewnie nie za osiagniecia naukowe, he he ;)...Powodzenia i radosci Pani Malgorzato w wycieczce do Ameryki!

Pichlaku drogi, no to nadrabiaj zaleglosci! Dla nas nuda w tym momencie to bardzo piekny i wyjatkowy stan :) Cieszymy sie ze nas odwiedziles i bardziej sie postaramy Ciebiez zabawiac nastepnym razem :) buziak dla Rodzinki!

Kalcikownia - ja tez bardzo tesknie!...bardzo bardzo!

Alina, wyslalam Ci maila, mam nadzieje, ze dotarl?

Pozdrawiam!
M.